berkapetr 

Oblíbená alba

Alba, která má berkapetr v oblíbených
reklama
30 fotek, 13.1.2018, 40 zobrazení, přidat komentář
56 fotek, 17.3.2017, 33 zobrazení, přidat komentář
65 fotek, 29.12.2017, 26 zobrazení, přidat komentář | krajina, města, vesnice
Vyrazila jsem z Prahy přes Příbram právě do Rožmitálu, protože podle meteorologické mapy tam měl být sníh. Teplotu pod nulou a ostrý vítr jistily Brdy. Rožmitál je ospalé, malé a příjemné městečko s pěkným rybníkem a kdysi krásným zámkem. Ten nyní bohužel v soukromých rukách chátrá. Ani jsem nečekala, že to bude až tak hrozné. Jsem ráda, že se mi podařilo zachytit paní Zimu s trochou romantiky. Občerstvení doporučuji v restauraci New romance u rybníka. Na tak malé město nebývale plno. Asi jsou opravdu dobří:-)
45 fotek, 4.11.2017, 44 zobrazení, přidat komentář
Natáčení krátkometrážního filmu v zavřené hospodě v Kublově.
38 fotek, 9.8.2017, 50 zobrazení, přidat komentář | architektura, cestování, krajina
Další nádherné duchovní a kulturní místo naší vlasti. Tentokrát na Moravě, jižně pod Brnem. Uvnitř myslí i na děti, aby je expozice bavila.
25 fotek, 16.4.2017, 28 zobrazení, přidat komentář | cestování, krajina
Ostroh nad Roztokami u Prahy je místem pradávného osídlení a má velmi pozitivní energii. Je naplněno mírem a klidem.
85 fotek, leden 2017, 55 zobrazení, 5 komentářů | architektura, krajina, města, příroda
Nádherný prodloužený víkend tam, kde nechodily hory turistů, tam, kde se v zimě zastavil čas a přesto tam bylo překrásně. Broumovský klášter je zajímavou stavbou (Dietzenhofer), která má silnou atmosféru (tedy, alespoň bez davů lidí) a Teplice nad Metují jsou poklidné městečko, které žije jen v létě díky turistickému ruchu, zatímco v zimě utichne do příjemného spánku, který je ovšem pro člověka z velkoměsta jako balzám. O Teplických skálách ani nemluvě. Procházka v mrazivém dni, málo prošlapaným sněhem, to byl neskutečný zážitek. Vřele doporučuji Teplicko-Adršpašské skály i v zimě! A ubytování v Penzionu u Skalního potoka. (Je na fotkách) Ten je obklopen lesy a přímo za ním už začíná modrá turistická stezka. Za mrazivého rána přicházely srnky až na zahradu.
23 fotek, 19.11.2016, 94 zobrazení, 1 komentář | architektura, cestování, koníčky, krajina
Vesnička, která se dostala do podvědomí hlavně díky místnímu pivovaru, který je skutečnou dominantou. V jejím stínu najdeme třeba sýpku v hvarijním stavu, zámek, který je nevyužitý a prázdný či krásnou budovu školy, která připomíná malý zámeček.
35 fotek, 25.6.2016, 64 zobrazení, 1 komentář | architektura, děti, vesnice
Jela jsem malovat dětem na obličeje na Poříčskou pouť. Bylo vedro. Před bouřkou. Nejtěžší položkou v mé tašce nebyly barvy, ani foťák, ale 2,5 litru studeného čaje:-) Naštěstí se nám ty nejhorší průtrže vyhnuly a zbytek zachytily košaté koruny lip. Akce byla vkusná, komorní, s nevtíravou a příjemnou kapelou, lidé milí a usměvaví. Děkuji paní Lopatkové za pozvání i azyl se stolem a židlemi.
73 fotek, 3.7.2016, 45 zobrazení, 2 komentáře | architektura, města
Vybrala jsem si k dovolené Chodsko a ke svému štěstí bydlím hned naproti domu, kde bydlela moje milovaná Božena Němcová. Domažlice jsou krásné, klidné městečko. Ano, je tu asi víc Němců než třeba v Jihlavě, ale i v Praze jich je dost:-) A tady dokonce chodí ponocný a v 10,11 a 12 pronáší modlitbu. Kromě toho tady každou chvíli krásně zvoní zvony na mši, bimbají hodiny (ale jen do 10) aby nebudily občany. Na oddech je to dokonalé místo. Bydlím v penzionu u Chodského hradu a mohu s čistým svědomím doporučit.
63 fotek, 4.7.2016, 46 zobrazení, 4 komentáře | architektura, krajina, vesnice
Tentokrát jsem opustila malebné Domažlice a pustila jsem se do míst, kde zub času ukázal svou sílu, pokud se mu člověk ani trochu nebránil. Naštěstí zámek v Poběžovicích znovu ožívá a nečeká ho krutý konec. Kostel ve Štiboři je v žalostném stavu a jaký je jeho osud netuším. I když za kostelem byl hřbitov německých starousedlíků, v takovém stavu skončit nemusel. Mrtví za nic nemohou. Krajina kolem Poběžovic je krásná, velkoměstskou aglomerací nepolíbená a byla radost v ní být.
64 fotek, 5.7.2016, 45 zobrazení, 2 komentáře | architektura, cestování, města
Klatovy mě jako město příliš nenadchly. Mají sice několik vzácných památek, tři krásné kostely, jeden gotický a dva barokní, Černou věž, samozřejmě i katakomby, ale fotogenicky je to všechno špatně pojatelné. Génius Loci je největší u gotického kostela panny Marie, hned vedle je fara, naproti v opevnění úžasná čajovna a pod kostelem umělecká škola a charita. Na druhé straně kostela je Bílá věž, která je průchozí. Náměstí zdobí hlavně radnice a kostel Neposkvrněného početí, ten však zaniká v chaosu turistického ruchu a chaosu celého náměstí.
25 fotek, 5.7.2016, 25 zobrazení, 1 komentář | koníčky, události
Měla jsem štěstí v neštěstí. Ujel mi autobus a tak jsem šla na nádraží na vlak. Hodinu a půl dlouhou dobu do odjezdu jsem však mohla strávit návštěvou Legiovlaku. Je dobře, že se o našich legionářích začíná dělat osvěta a děkuji nadšeným amatérům, kteří tomu věnují svůj čas! Legiovlak se stěhuje z města do města a kde bude příště, se dozvíte na www.legiovlak.cz
32 fotek, červenec 2016, 47 zobrazení, 12 komentářů | architektura, města
81 fotek, 6.7.2016, 53 zobrazení, 5 komentářů | architektura, krajina, města
Horšovský Týn mě nadchnul. Je stejně krásný, malý a malebný jako Kašperské Hory, má hodně podobnou dispozici (uprostřed kostel, vedle kašna a náměstí trochu do kopce). Kolem spousta historických měšťanských domů se zdobenými štíty. Turistů spíše méně než hodně a přitom je na co se dívat. Pokud máte rádi památky a rádi fotíte, pak je Horšovský Týn to pravé.

Rajce.net je největší česká sociální síť
zaměřená na sdílení fotografií a videí.

Nabízí neomezený prostor zdarma, snadnou a rychlou výrobu fotoknih i jiných fotoproduktů.